Burs hizmetimiz hakkında bilgi almak ve burs başvurusunda bulunmak için tıklayınız

İkizdere Hakkı-Emine Ekşi Sağ. Mrk. ve Loj.

İkizdere Hakkı-Emine Ekşi Sağ. Mrk. ve Loj.İkizdere Hakkı-Emine Ekşi Sağ. Mrk. ve Loj.İkizdere Hakkı-Emine Ekşi Sağ. Mrk. ve Loj.İkizdere Hakkı-Emine Ekşi Sağ. Mrk. ve Loj.

Hakkı Ekşi Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından, Rize?nin İkizdere İlçesinde yaptırılan İkizdere Hakkı-Emine Ekşi Sağlık Merkezi, 3 000m² alan üzerinde kuruldu. Aynı yerde bulunan eski sağlık ocağı, ihtiyacı karşılayamayan, donanımı olmayan bir sağlık ocağıydı. Bölge halkını sıkıntıya sokan bu durum Vakfımızın eski sağlık ocağı yerine, modern bir sağlık merkezi yapmasıyla değişti.  30 yatak kapasitesine sahip olan merkez istendiğinde 49 yatak kapasitesine çıkabilecek durumda. Sağlık Merkezi aynı zamanda personeli için 4 katlı, 7 daire ve 4 suit odalı lojmana da sahip.

80 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan merkezde; 6 adet poliklinik, acil servis, doğumhane, röntgen odası, laboratuar, sterilizasyon odası, hasta odaları, başhekim ve hemşire odaları bulunuyor. Asansörü ve sıcak soğuk su tesisatı da bulunan sağlık merkezi, modern bir yapıda inşa edilmiş.

Vakfımız, sağlık merkezinin ve lojmanın yapımının yanı sıra, merkezin iç tefrişi, donatımı ve tüm medikal malzemelerinin tedarikini de üstlenmiş ve karşılamıştır.


1200 m² kapalı alana sahip olan Hakkı-Emine Ekşi Sağlık Merkezi?nin planı aşağıdaki gibidir:
 
Zemin kat (400 m²); Danışma, Polis Acil, Pansuman Odası, Küçük Cerrahi, Kadın Müsaade, Erkek Müsaade, 4 Adet Poliklinik, Laboratuar, Hasta Bekleme Salonu, Hasta Asansörü

1. Kat (400 m²); Başhekim Odası, Sekreter Odası, Arşiv, 1 Adet Poliklinik, İlaç Deposu, Doktor Odası, Röntgen Odası, 4 Adet Erkek Hasta Odası

2. Kat (400 m²); Sancı Odası, Doğumhane, 3 Adet Bayan Hasta Odası, 2 Adet Yeni Doğan Çocuk Odası, Çamaşırhane, Hemşire Odası

12 daireli kaloriferli 4 katlı lojmanlar olarak yapılmaktadır. Yaklaşık 45 yıldır tecrübelerine güvenerek yüzlerce projeyi başarı ile bitiren firmalarımız, bu projeyi de hedeflediği tarihte bitirdi.

 

« Önceki Sayfa
Adres:  Kısıklı Mah. Hanımseti Sok. No. 38
Büyük Çamlıca Üsküdar İSTANBUL
Tel:  (0216) 532 91 01
Faks:  (0216) 523 17 00
© Copyright 2023, Hakkı Ekşi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı
Site Haritası » Tasarım & Yazılım: Birtek Bilişim